Bryggen

Vinterferie i Bryggen

7 - 16 februar 2025

Tag med på opdagelse i vinterferien, når Bryggen byder indenfor til hygge og leg.

SKATTEJAGT

Listickle-givskud.png

SKATTEJAGT

Tag med på opdagelse i Bryggen, når vi i samarbejde med Givskud Zoo leder efter de forsvundne dyr. Tag med på skattejagt!


Du kan vinde 4 årskort til Givskud Zoo! Vinderen trækkes den 17. februar.

BØRNEVOUCHERS

Born_listicle.jpg

BØRNEVOUCHERS

I vinterferien køre udvalgte butikker med Børnevouchers, hvor du kan få skønne ting enten gratis eller til en skarp pris. Børnevoucheren er gratis, men der er begrænset antal, så hold øje med Kvickly Vejles Facebook, hvor de sælges via Ja-tak tilbud. 


Børnevouchers gælder fra fredag 7. februar til og med 16. februar 2025. 

MEDLEMSFORDELE

slush-ice-listicle.png

MEDLEMSFORDELE

I løbet af vinterferien kan man via vores medlemsapp BRYGGEN & FRIENDS få gratis slush ice hos Frellsen Chokolade. Der er begrænset antal og det er efter først til mølle princippet. 

Download appen og se hvilke butikker der tilbyder lækre fristelser!

TEGNEKONKURRENCE

News-and-Events/Tegnestue_listicle

TEGNEKONKURRENCE

Tegn et postkort fra vinterferien og aflever den herefter hos BR - så er du med i konkurrencen om et gavekort til Bryggen på 250 kroner!

VINTERFERIE MED BIBLIOTEKET

News-and-Events/Bibliotek baggrund_Logo listicle

VINTERFERIE MED BIBLIOTEKET

Mød Kloge Ugle og hør historien om dengang hun hjalp dyrene i skoven med at bygge huler. Ugle er meget klog – eller er hun?

Kalender
Se mere her